Obľúbené (0)

Značka Odlo

ODLO je vynálezcom funkčného športového oblečenia. Je predným švajčiarskym výrobcom športového funkčného oblečenia s dlhoročnou rodinnou tradíciou, ktorý si drží vysoký štandard kvality. Ako technologický líder ODLO vyrába to najlepšie funkčné oblečenie pre všetkých , ktorí milujú šport - za každého počasia a v akejkoľvek intenzite. ODLO Vám zaistí nielen dokonalý zovňajšok, ale zaručí, že vaše telo sa bude cítiť komfortne po celú dobu Vašej športovej aktivity.

ODLO je jednotkou na európskom trhu v sekcii funkčnej športovej bielizne. Ale aj v ďalších oblastiach športového oblečenia je ODLO veľmi úspešné hlavne v kolekciách outdoor, beh, bicykel, beh na lyžiach, tec-shirt (jedno tričko pre všetky športové aktivity) a tiež v oblečení pre deti.

Každé ODLO športové oblečenie prešlo a bolo označené nezávislým testovacím a certifikačným systémom ÖKO Tex 100-certified (www.oko-tex.com).

ODLO výrobky majú veľmi dlhú životnosť. Čistý polyester je najbežnejším používaným materiálom u našich výrobkov. Ekologická záťaž polyestru na životné prostredie je omnoho lepšia než napríklad u bavlny alebo vlny (nižšia emisia uhlíka a nižšia spotreba vody).

ODLO vyrába takmer dve tretiny produktov vo svojich závodoch v Európe (Portugalsko a Rumunsko). ODLO ďalej zamestnáva ďalších 20 subdodávateľských firiem, ktoré dôkladne monitoruje. Centrála spoločnosti je vo Švajčiarsku. ODLO má svoje vlastné dcérske spoločnosti v Nemecku, Francúzku, Belgicku, Holandsku, Rakúsku a Veľkej Británii. Značka ODLO je aktívne zastúpená vo viac než 20-tych krajinách po celom svete.

V Českej republike a na Slovensku túto značku výhradne zastupuje spoločnosť Sportec s.r.o.


História ODLO

Počas 60 rokov existencie je značka ODLO skutočným priekopníkom vo funkčnom športovom obliekaní. Je vodcom na trhu funkčného oblečenia pre športové aktivity ako sú Nordic Walking, beh, beh na lyžiach, cyklistika a ďalšie.

1946

História začína v Nórsku, s dvoma šijacími strojmi a predstavou výroby vysoko kvalitného oblečenia pre športovcov. Značka je zložená z mena Odd Lofteröd a ODLO je na svete. Pán Odd Lofteröd starší si je istý, že jeho práca bude mať úspech a značka bude celosvetovo známa.

1963

V tomto roku pán Odd Lofteröd starší používa revolučné syntetické vlákno „Helanca“, ktoré reguluje teplo oblečenia pre bežkárov a rýchlokorčuliarov. Keď sa v roku 1964 konajú Zimné Olympijské hry, nosí toto oblečenie celý početný Nórsky víťazný tým, ktorý získal na týchto hrách v Innsbrucku mnoho medailí.

1972

Rok 1972 ukázal podobu „ODLO TERMIC“- prvého kompletne syntetického športového oblečenia. V tom samom roku, 25 národných tímov súťaží na Zimných Olympijských hrách v Sapporu oblečených do ODLO závodného oblečenia.

1987

V tomto roku sa firma presťahovala do Švajčiarska. Vynašiel sa „ATLETIC CLOTHING SYSTEM“, založený na známom princípe vrstvenia. Hlavná ODLO funkcia oblečenia spočíva v používaní vrstvenia. Začiatok je v spodnej bielizni, pretože je dôležité cítiť sa v oblečení ako vo svojej koži.

2003 - dnes

V novom storočí sa značka ODLO rozrastá na trhu. Dôležitosť značky podporuje vášeň pre športovú filozofiu. Značka ODLO má vďaka svojmu marketingu vedúcu úlohu v oblasti športového oblečenia na trhu. Značka ODLO vedie vďaka kvalite. Tu oceňuje mnoho športovcov, ktorí závodia a vyhrávajú v ODLO výrobkoch od roku 1946.

Zastúpenie ODLO v ČR a SR

Výrobky značky ODLO v Českej a Slovenskej republike zastupuje spoločnosť Sportec s.r.o. so sídlom Moulíkova 1b/3286, Praha 5. Zastupujeme značku ODLO od roku 2011 a snažíme sa vybudovať kvalitnú sieť odberateľov tohto športového oblečenia. Našim cieľom je, čo najširšej skupine aktívne žijúcich ľudí ponúknuť to najkvalitnejšie čo je možné v súčasnosti kúpiť.

V prípade, že Vás značka ODLO zaujala a radi by ste sa stali našimi obchodnými partnermi, alebo máte záujem si prezrieť, prípadne kúpiť výrobky ODLO , neváhajte nás kontaktovať či navštíviť v našej kamennej predajni.