Obľúbené (0)

Odlo - značka pre skutočných śportových nadšencov

70.let výročíSpoločnosť Odlo bola založená v roku 1946 v Nórsku pánom Odd Roar Lofterød pod heslom "vždy o krok napred". Sám ako horlivý športovec s kreatívnym prístupom založil spoločnosť ODLO. Všetko to začalo výrobou zatepleného tréningového oblečenia pre rýchlokorčuliarov.

V roku 1963 Odd navrhol pre svojho syna, ktorý bol členom Nórskeho juniorského rýchlokorčuliarského tímu, prvý elastické vysoko výkonné oblečenie za použitia Helanca syntetických vlákien. Prvé vysoko výkonné oblečenie určené pre bežkárov a rýchlokorčuliarov bolo teraz na trhu. Iba o rok neskôr celý Nórsky lyžiarsky tím oblieka jeho revolučný oblečenie v rámci Zimných olympijských hier v roku 1964. Na Olympiáde v Sapporo v roku 1972 22 národných tímov oblieka športové oblečenie ODLO.

V roku 1985 Odlo oznamuje svoj inovatívny systém športového oblečenia, ktorý využíva princíp troch vrstiev - optimálny odvod vlhkosti, regulácia telesnej teploty a ochrana pred vetrom a dažďom. O rok neskôr sa firma rozšírila na medzinárodnú úroveň a presunula svoje sídlo z Nórska do Švajčiarska. Prvá kolekcia určená pre beh a outdoor sa objavila v roku 1994. To znamenalo, že športové nadšenci mohli zostať v suchu a v teple za každého počasia.

V roku 2002 spoločnosť ODLO urobila ďalší prielom vo vývoji technológií - vyvinula technológiu "Effect by ODLO" - spodná bielizeň obsahuje ióny striebra a tým pohlcuje nepríjemné pachy potu. V roku 2006 vytvorilo rad funkčného bielizeň CUBIC, ktoré je celoročne nositeľné.

70.let výročíOd roku 2008 je spoločnosti Odlo členom neziskovej organizácie Fair Wear Foundation, ktorá pomáha zlepšiť pracovné podmienky v odevnom priemysle po celom svete. V roku 2008 Odlo predstavuje prvý bezšvový závodný dres pre bežkárov a biatlonistov spolupracujúce s najúspešnejším biatlonistov všetkých čias Ole Einar Björndalen.

V roku 2014 predstavuje spoločnosť ODLO použitie prírodných vlákien v kolekciu spodnej bielizne a zároveň využíva kačacieho peria a technickú vlnu aj v ďalších svojich kolekciách. Následne v roku 2015 využíva funkčnosti technického hodvábu a predstavuje kolekciu funkčného spodné bielizne Evolution Blackcomb.

V súčasnosti je značka ODLO poprednou medzinárodnou prémiovou značkou v oblasti športového oblečenia. S viac ako 550 vynikajúcimi produkty si každý môže vybrať zo širokej škály plne funkčného športového oblečenia.

A budúcnosť je pre túto značku jasná. Odd Lofterød Jr hovorí: "Môj otec chcel byť vždy o jeden krok napred. Nič sa nezmenilo."

70.let výročí